» Erasmus Staj Başvuruları...

   Erasmus staj programı, Avrupa Birliği’nin Yaşam Boyu Öğrenim programlarından birisidir. Program, öğrenciye Avrupa ülkesinde bulunan bir kuruluşta iş deneyimi kazanmasına hizmet eder. Staj programı öğrencilere işgücü piyasası gereksinimlerine uyum sağlamak, özel beceriler edinmek ve iş deneyimlerini iyileştirmek konusunda yardımcı olur. Belçika ofisi müdürümüz Erasmus programıyla 2 kez Erasmus (lisans ve yüksek lisans dönemleri) staj programından yararlanmış ve deneyimleri sonucunda Belçika da halen yaşamakta ve uluslarası bir firmada müdür olarak çalışmaktadır. Aktif iş kontakları sayesinde kurumsal firmalarda son derece hızlı staj çözümleri sunmaktadır. İstanbul ofisinde ki Fulbright tecrübeli müdürümüz home-office hizmeti sunarak adayı yakından ve detaylı tanıdıktan sonra gerekli prosedürü en hızlı şekilde uygulamaktadır.

 

  Erasmus

   Genel Bilgi

   Erasmus programı, yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik bir Avrupa Birliği programıdır.

   Yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmeleri; kısa süreli öğrenci ve personel değişimi yapabilmeleri için karşılıksız mali destek sağlamaktadır.

    Bunun yanı sıra yükseköğretim sistemini iş dünyasının gereksinimlerine uygun olarak geliştirmek ve üniversite mezunlarının iş dünyasında istihdam edilebilirliğini arttırmak amacıyla yükseköğretim kurumları ile çalışma çevreleri arasındaki ilişkilerin ve işbirliğinin arttırılmasını da teşvik etmektedir.

   Programın amacı Avrupa'da yüksek öğretimin kalitesini artırmak ve Avrupa boyutunu güçlendirmektir.

   Erasmus programı, üniversiteler arasında ülkelerarası işbirliğini teşvik ederek; öğrencilerin ve eğitimcilerin Avrupa'da karşılıklı değişimini sağlayarak; programa katılan ülkelerdeki çalışmaların ve alınan derecelerin akademik olarak tanınması ve şeffaflığın gelişmesine katkıda bulunarak bu amacı gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

   Daha kaliteli yükseköğretim sunan Avrupa'da mezunlar daha donanımlı, iş dünyasının beklentilerine daha fazla cevap veren bireyler olacaklardır.

   Program, sunduğu hareketlilik olanağı ile Avrupa halklarının birbirlerini algılamasındaki önyargıların yükseköğretim çevrelerinde kırılmasına hizmet etmektedir. Erasmus programı ile 1987'den günümüze kadar 1,5 milyondan fazla yükseköğretim öğrencisi, başka bir Avrupa ülkesinde öğrenim hayatının bir dönemini geçirmiş; o ülkenin insanlarını ve kültürünü de tanıma imkanı elde etmiştir.

  Link: http://www.ua.gov.tr/ana-sayfa

 
Not: Öncelik başvuru tarihlerine göre belirlenmektedir.
Developed By: